Zwiedzanie z przewodnikiem

Centrum Poznawcze Hali Stulecia serdecznie zaprasza do zwiedzania kompleksu Hali Stulecia z przewodnikiem. Oferujemy trzy trasy o zróżnicowanej długości, pozwalające poznać Halę Stulecia, jak również jej najbliższe okolice: Tereny Wystawowe oraz Osiedle WuWa. Oferujemy oprowadzanie w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz czeskim.

Trasa

Czas trwania

Cena w PLN za grupę

Wnętrze Hali Stulecia i wystawa w Centrum Poznawczym Hali Stulecia Ok. 1h Język polski 100
Język angielski/niemiecki/czeski 200
Wnętrze Hali Stulecia i wystawa w Centrum Poznawczym Hali Stulecia + Tereny Wystawowe wokół Hali Stulecia Ok. 2h Język polski 200
Język angielski/niemiecki/czeski 300
Wnętrze Hali Stulecia i wystawa w Centrum Poznawczym Hali Stulecia + Tereny Wystawowe wokół Hali Stulecia + wzorcowe modernistyczne osiedle WuWA Ok. 3h Język polski 300
Język angielski/niemiecki/czeski 400

Informujemy, że z usługi zwiedzania z przewodnikiem może jednorazowo skorzystać grupa licząca nie więcej niż 30 osób. W przypadku większych grup zalecane jest, aby podzielić je na dwie lub więcej części. Oprowadzanie utworzonych w ten sposób grup nie może się odbywać symultanicznie – zalecane jest wówczas, aby zarezerwować niepokrywające się ze sobą godziny dla każdej z grup. W cenie usługi zwiedzania z przewodnikiem nie jest zawarta cena biletów wstępu do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Do powyższych cen należy ją doliczyć. Cennik biletów znajdą Państwo w zakładce ZWIEDZANIE.

Aby dokonać rezerwacji zwiedzania z przewodnikiem, prosimy o przesłanie informacji (preferowany termin i godzina zwiedzania, ilość osób w grupie, język oprowadzania, preferowana opcja zwiedzania*) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres rezerwacja@halastulecia.pl. Jedynie wiadomość zwrotna wysłana z adresu rezerwacja@halastulecia.pl stanowi potwierdzenie rezerwacji. W związku z tym prosimy o zgłaszanie rezerwacji pocztą elektroniczną również w przypadku wcześniejszych ustaleń telefonicznych.

 Płatności należy dokonać w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia przed rozpoczęciem zwiedzania – gotówką lub kartą płatniczą.

*prosimy mieć na uwadze ograniczenia zwiedzania wnętrza Hali Stulecia w niektórych terminach. Z harmonogramem na bieżący miesiąc można zapoznać się tutaj.

Poniżej przedstawiamy poszczególne elementy oprowadzania:

Podczas oprowadzania po Hali Stulecia można zapoznać się z historią powstania budynku i jego niezwykłą konstrukcją, poznać ciekawe anegdoty dotyczące obiektu, a także dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na zwiedzających na wystawie multimedialnej w Centrum Poznawczym Hali Stulecia.

Tereny Wystawowe to kompleks budynków zaprojektowanych na Wystawę Stulecia w 1913 roku. Ich centrum stanowi Hala Stulecia, a podczas oprowadzania można dowiedzieć się więcej o pozostałych – istniejących i nieistniejących już budynkach i innych obiektach, z których składał się kompleks, a także zmianach, jakie zaszły w przeciągu ostatniego stulecia. Na Terenach Wystawowych możemy podziwiać obiekty takie jak Pawilon Czterech Kopuł, Ogród Japoński, Pergola, Iglica czy Fontanna Multimedialna.

Osiedle WuWA to zespół budynków mieszkalnych zaprojektowanych na wystawę Mieszkanie i Miejsce Pracy (Wohnung und Werkraum Ausstellung), która odbyła się w roku 1929 na Terenach Wystawowych oraz w ich pobliżu. Jest to jedno z sześciu powstałych w latach międzywojennych w Europie wzorcowych modernistycznych osiedli. Zastosowano w nim niezwykle nowatorskie i rewolucyjne na owe czasy formy oraz rozwiązania, które na zawsze zmieniły oblicze architektury i po dziś dzień stanowią źródło inspiracji dla architektów.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

  • 71 347 50 47 – szczegóły tras, dostępne terminy i opcje zwiedzania
  • 71 347 50 51 – szczegóły tras
  • e-mail: rezerwacja@halastulecia.pl