Informacje dla przewodników

Hala Stulecia jest wizytówką Wrocławia, jedynym obiektem klasy UNESCO, jakim może pochwalić się nasze miasto. Jednocześnie stanowi ucieleśnienie idei jej twórcy, Maksa Berga, dla którego miała być tętniącą życiem „katedrą demokracji”. Hala Stulecia już ponad sto lat wypełnia misję jednoczenia mieszkańców Wrocławia i jego gości, zapraszając na rozmaite wydarzenia, organizowane pod jej monumentalną kopułą. Z tego powodu też nie zawsze możemy zaprosić Państwa do wnętrza w ramach turystycznego zwiedzania obiektu. Uprzejmie informujemy, że w trosce o Państwa wygodę staramy się możliwie jak najwcześniej informować o dniach, w których zwiedzanie Hali Stulecia będzie ograniczone z powodu odbywających się w jej wnętrzu wydarzeń.

Zapraszamy do śledzenia naszego kalendarza zwiedzania Hali Stulecia oraz zakładki „Aktualności”, dostępnej na naszej stronie.

Program „Hala Stulecia i tereny Wystawowe dla specjalistów”

Karnet Przewodnika Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia wprowadza specjalny program „Hala Stulecia i Tereny Wystawowe dla specjalistów”, którego adresatami są przewodnicy, piloci turystyczni oraz touroperatorzy. Założeniem programu jest troska o wysoki poziom merytorycznego przygotowania oraz poprawność informacji przekazywanych zwiedzającym kompleks Hali Stulecia oraz Tereny Wystawowe. Udział w programie jest bezpłatny i dobrowolny. Jego uczestnicy otrzymają specjalny Karnet Przewodnika Hali Stulecia, uprawniający m.in. do bezpłatnego udziału w organizowanych konferencjach, szkoleniach oraz wydarzeniach specjalnych.

Jak działa karnet? – POBIERZ INFORMACJE: Karnet Przewodnika Hali Stulecia

Konferencja dla przewodników za nami!

„Niezwykłe opowieści: Hala Stulecia i osiedle WUWA jako atrakcje turystyczne”

W trakcie obchodów jubileuszu 3. lat od otwarcia Centrum Poznawczego Hali Stulecia zorganizowana została specjalna konferencja dla przewodników, pilotów turystycznych oraz touroperatorów. Tematem wystąpienia dr hab. Jadwigi Urbanik było „Wystawa i osiedle WUWA 1929″, natomiast dr Grzegorz Grajewski w wykładzie „Co o Maksie Bergu i Hali Stulecia wiedzieć należy” zaprezentował istotne fakty oraz szereg ciekawostek odnoszących się do Hali Stulecia i jej architekta Maksa Berga.