Zobacz wnętrze wrocławskiej Fabryki Snów

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

29.03.2015 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

5 zł/os

W najbliższą niedzielę 29 marca Centrum Poznawcze Hali Stulecia zorganizuje spacer z przewodnikiem do Wytwórni Filmów Fabularnych. Dziś obiekt znany jest jako Centrum Technologii Audiowizualnych – CeTA . We wrocławskiej Wytwórni swoje filmy realizowali m.in. Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz i Roman Polański, Agnieszka Holland, Sylwester Chęciński czy Wojciech Jerzy Has. Spacer rozpocznie się o godzinie 12:00

Wrocławska Wytwórnia Filmów Fabularnych początkowo była oddziałem łódzkiej WFF. W styczniu 1954 roku otrzymała status samodzielnej jednostki. W latach 80-tych Wytwórnia była udziałowcem spółki produkującej filmy animowane Hanna-Barbera Poland. W ponad półwiecznej historii wrocławskiej Fabryki Snów powstało około 500 filmów, co stanowiło wówczas 25% wszystkich filmów nakręconych w Polsce po II wojnie światowej. Wytwórnia oficjalnie zakończyła działalność 9 listopada 2011 r. Na mocy dekretu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego została przekształcona w Centrum Technologii Audiowizualnych.

Piesze wędrówki z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Najbliższy spacer z przewodnikiem:

  • 29.03. – Centrum Technologii Audiowizualnych – CeTA (dawniej: Wytwórnia Filmów Fabularnych)

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12:00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie prowadzimy rezerwacji miejsc.

 

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia,

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

telefon kontaktowy: 71 347 51 51