Wycieczka z przewodnikiem po Stadionie Olimpijskim w Dniu Kobiet

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

08.03.2015 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

5 zł/os.

Święto wszystkich Pań, przypadające w najbliższą niedzielę, można spędzić w niekonwencjonalny  sposób. Centrum Poznawcze Hali Stulecia organizuje spacer z przewodnikiem po Stadionie Olimpijskim. Obiekt wzniesiony w 1926 roku, zaprojektowany przez  Richarda Konwiarza, w tym roku przejdzie remont. To ostatnia okazja, by zobaczyć wrocławską strefę olimpijską przed renowacją. Spacer rozpocznie się o godzinie 12:00.

Poza Stadionem Olimpijskim uczestnicy niedzielnych, marcowych spacerów będą mogli zwiedzić również wnętrza Centrum Technik Audiowizualnych (dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych) oraz Obserwatorium Astronomicznego, prowadzonego przez Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaplanowany jest także wiosenny spacer po malowniczym Parku Szczytnickim. Piesze wędrówki z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat.

Harmonogram spacerów w marcu 2015:

  • 8.03. – Stadion Olimpijski (ostatni spacer przed remontem obiektu!)
  • 15.03. – Obserwatorium Astronomiczne Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego
  • 22.03. – wiosenny spacer po Parku Szczytnickim
  • 29.03. – Centrum Technik Audiowizualnych, CETA (dawniej: Wytwórnia Filmów Fabularnych)

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12:00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Szczegółowe informacje: Centrum Poznawcze Hali Stulecia,

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław | telefon kontaktowy: 71 347 51 51