WIOSENNY SPACER PO PARKU SZCZYTNICKIM

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

22.03.2015 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

5 zł/os. w kasie biletowej w dniu wydarzenia

W najbliższą niedzielę będzie można wziąć udział w pierwszym, wiosennym spacerze z przewodnikiem po Parku Szczytnickim. Piesza wędrówka tropem architektonicznych oraz przyrodniczych ciekawostek rozpocznie się o godzinie 12:00. Organizatorem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Park Szczytnicki – niezwykłe obiekty przyrodnicze i architektoniczne.

Park Szczytnicki jest jednym z najstarszych parków miejskich w Europie. Na jego obszarze mieści się m.in. historyczny kompleks Hali Stulecia, zabytkowa pergola, Wrocławska Fontanna Multimedialna, dawny Pawilon Restauracyjny – dziś Wrocławskie Centrum Kongresowe, jak również Ogród Japoński, zabytkowy Kościół św. Jana Nepomucena, Pawilon Czterech Kopuł i Obserwatorium Astronomiczne. Na powierzchni około 100 ha znajduje się blisko 320 gatunków drzew i krzewów, dzięki czemu Park Szczytnicki zajmuje 4. miejsce w Europie pod względem walorów przyrodniczych.

Harmonogram spacerów w marcu 2015:

  • 22.03. – wiosenny spacer po Parku Szczytnickim
  • 29.03. – Centrum Technologii Audiowizualnych, CeTA (dawniej: Wytwórnia Filmów Fabularnych)

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12:00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.