Tajemnice osiedla w kształcie orła. Spacer urokliwymi uliczkami Sępolna

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

09.08.2015 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.

Które z wrocławskich osiedli zbudowano w kształcie orła? Jakie tajemnice kryją jego urokliwe uliczki? W niedzielę 9 sierpnia w ramach niedzielnych spacerów z przewodnikiem, cyklicznie organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, będzie możliwość poznania historii Sępolna.

Sępolno, fot. dolnyslask.org

Sępolno, fot. dolnyslask.org

Centrum Poznawcze Hali Stulecia cyklicznie organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

W niedzielę 9 sierpnia br. o godzinie 12:00 miłośnicy oraz amatorzy spacerów z przewodnikiem będą mogli poznać tajemniczą historię Sępolna wędrując ulicami jednej z najciekawszych dzielnic Wrocławia. W programie m.in. dawny niemiecki obóz pracy dla kobiet z dziećmi, w którym obecnie mieści się Zespół Szkół  Nr 9.  Większość budynków w tej części miasta stanowią wielorodzinne domy szeregowe. Na powierzchni 100 hektarów spory obszar stanowią ogrody, parki i zieleń publiczna. Fenomen Sępolna stanowi niezwykle precyzyjnie zaprojektowany układ obiektów, który z lotu ptaka przypomina swoim kształtem orła.

***

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.  W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”)

Tel. 71 / 347 51 51 lub 71 347 50 47