PLAC GRUNWALDZKI WCZORAJ I DZIŚ – SPACER W 70. ROCZNICĘ KAPITULACJI FESTUNG BRESLAU

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

10.05.2015 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Historia placu Grunwaldzkiego sięga początków XX wieku. Jeden z najbardziej rozbudowanych i znanych wrocławianom węzeł tramwajowy kryje wiele tajemnic. W niedzielę 10 maja o godzinie 12.00 Centrum Poznawcze Hali Stulecia zorganizuje spacer z przewodnikiem z okazji 70. Rocznicy kapitulacji Festung Breslau.

Niezwykły architektoniczny klimat Wrocławia legł w gruzach po 80-dniowej bitwie o Wrocław w 1945 roku. Festung Breslau była najdłużej broniącą się twierdzą III Rzeszy. Obrona przed radzickimi żołnierzami zamieniła Wrocław w gruzowisko. Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12:00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

 Plac Grunwaldzki - fot. Janusz Krzeszowski

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”)

Tel. 71 / 347 51 51 lub 71 347 50 47