PIERWSZY PAŹDZIERNIKOWY SPACER Z PRZEWODNIKIEM – INSTYTUT NISKICH TEMPERATUR

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

04.10.2015 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia

W najbliższą niedzielę, 4 października br., w ramach cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, uczestnicy będą mogli skorzystać z niepowtarzalnej okazji żeby zwiedzić Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk.

Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. Miłośnicy Wrocławia oraz amatorzy niedzielnych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję poznać historię Instytutu, który powstał w wyniku połączenia kilku grup badawczych z różnych placówek naukowych. Instytut prowadzi badania fizyczne i chemiczne, fizykę niskich temperatur i badania strukturalne, badania nadprzewodnictwa i magnetyzmu. Jest dziś jednym z największych instytutów fizyki w Polsce. Atrakcją wycieczki będą pokazy niskotemperaturowe. Instytut zlokalizowany jest w jednej z ciekawszych dzielnic Wrocławia, jaką jest Rakowiec.

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.  W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”)

Tel. 71 / 347 51 51 lub 71 347 50 47