Cmentarz Św. Rodziny – spacer zaduszny

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

30.10.2016 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

Cena udziału w spacerze: 5,00 zł + bilet na przejazd tramwajem

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w jesiennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

30 października w ramach ostatniego w tym sezonie niedzielnego spaceru z przewodnikiem zapraszamy do zwiedzenia cmentarza parafii Św. Rodziny przy ul. Smętnej. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

Cmentarz Św. Rodziny przy ul. Smętnej – spacer zaduszny (niedziela, 30 października)

W ramach zadumy przed obchodami Wszystkich Świętych zapraszamy na spacer z przewodnikiem na cmentarz parafii św. Rodziny przy ul. Smętnej. Nekropolia, która dziś służy katolikom, powstała w 1928 r. na potrzeby parafii ewangelickich. Będzie to okazja do poznania sylwetek ludzi kultury, nauki i biznesu związanych z Wielką Wyspą. Spacer domyka jesienny cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem. Na kolejne zapraszamy już wiosną!

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. DOJAZD DO CMENTARZA KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ – bilety należy zakupić we własnym zakresie. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.