PRZYSTANEK LWÓW: PANORAMA PLASTYCZNA DAWNEGO LWOWA

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

01.04.2016 godz. 9:00 - 30.04.2016 godz. 19:00

Gdzie:

Cena:

Przejazd meleksem: 20 zł/os. | Udział w warsztatach: 10 zł/os. | Zwiedzanie wystawy: N 10 zł/os., U 8 zł/os, G 5 zł/os. | Projekcja filmu dokumentalnego: 5 zł/os.

PRZYSTANEK LWÓW w ramach Miesiąca Lwowskiego ESK Wrocław 2016 to przygotowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia specjalny program zwiedzania wystawy PANORAMA PLASTYCZNA DAWNEGO LWOWA Janusza Witwickiego. W programie przejazdy meleksami z Rynku do Hali Stulecia, zwiedzanie multimedialnych wystaw, projekcje filmowe oraz niesamowite rodzinne warsztaty!

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy w budowanie miasta – liczy się pomysł i chęć do współpracy. POZNAJ HARMONOGRAM WARSZTATÓW RODZINNYCH i ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa jako wystawa stała we wrześniu ubiegłego roku dołączyła do listy wrocławskich kulturalnych atrakcji. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielkim pietyzmem i dbałością o szczegół, przez architekta i historyka, Janusza Witwickiego. Kilkanaście lat studiów, badań i żmudnej pracy modelarskiej w latach 1929-46 zaowocowało opracowaniem unikatowej Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa. Niezwykłej ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenną makietę.

PRZEJAZDY MELEKSEM

Program zakłada ustawienie od strony Rynku przy bramie do Przejścia Garncarskiego – ulicy Lwowskiej – Przystanku Lwów. W ustalonych godzinach będzie można meleksem turystycznym pojechać do Hali Stulecia w celu zwiedzenia Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa.

Odjazdy meleksów oznaczonych ukraińską flagą o godz. 10:00, 12:00 i 14:00 z Pl. Solnego.

Cena przejazdu do Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa: 20zł/osoba.

1912_HS_Lwowski_przystanek_www_przejscie-11912_HS_Lwowski_przystanek-mapka

ZWIEDZANIE WYSTAWY

Ceny biletów na wystawę Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa:

10zł /os.- normalny

8 zł/os. ulgowy

5 zł/os.- grupowy

PROJEKCJA FILMOWA

Przy okazji zwiedzania wystawy, w Centrum Poznawczym Hali Stulecia, będzie można obejrzeć film Makieta – opowieść panoramiczna (reż. Tomasz Orlicz) – jest to dokument przedstawiający niezwykłą historię powstania Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa i jej powojennych losów, aż do otwarcia wystawy prezentującej makietę w Hali Stulecia.

Ilość miejsc ograniczona. Nie ma możliwości rezerwacji biletów.
Czas trwania: 63 min.
Cena biletu: 5zł/osoba

Projekcje:

1.04., godz. 11:00, 13:00, 15:00

2.04., godz. 11:00, 13:30, 15:30

3.04., godz. 11:00, 13:00, 15:00

10.04., godz. 11:00, 13:00, 15:00

WARSZTATY RODZINNE

Zachęcamy także do udziału w warsztatach rodzinnych (rodzice/opiekunowie i dzieci w wieku 6-12 lat).

Ile lat temu wybudowano Lwów i kto jest założycielem tego miasta? Czy Wrocław i Lwów coś ze sobą łączy? Z jakich części składa się miasto? W jaki sposób je zaprojektować i wybudować? Czym jest makieta i jak może być duża? Czy ogromna makieta może powstać w 90 minut?

Zapraszamy do wspólnej zabawy w budowanie miasta! Pamiętajcie, że liczy się przede wszystkim pomysł, chęć do pracy i współpraca wszystkich członków drużyny.

Ilość miejsc ograniczona – POZNAJ HARMONOGRAM WARSZTATÓW i zarezerwuj miejsca!

SPACER Z PRZEWODNIKIEM: otwarcie nowego sezonu

W ramach cyklu  spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, proponujemy udział w pierwszym w tym roku spotkaniu, poświęconym makiecie XVIII-wiecznego Lwowa.

W dniu 03.04.2016 r. o godz. 12:00 zapraszamy do zwiedzania Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa z przewodnikiem. Spacer zakończy się projekcją filmu „Makieta- opowieść panoramiczna”.

Cena udziału w spacerze i projekcji filmu: 10.00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia.

Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.