Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa – niezwykłe dzieło architekta Janusza Witwickiego

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

25.09.2016 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

Cena udziału w spacerze: 5,00 zł

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w letniej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa

25 września w ramach niedzielnego spaceru z przewodnikiem będzie można poznać historię niesamowitego modelu architektonicznego – Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

„Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa – niezwykłe dzieło architekta Janusza Witwickiego” (niedziela, 25 września)

„Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa” to niezwykły model architektoniczny, dzieło inż. Janusza Witwickiego i jego współpracowników, efekt tysięcy godzin studiów, badań, prac przygotowawczych i właściwych prac modelarskich, budowana przez ponad 10 lat. „Panorama” ukazuje wygląd zabudowy Lwowa w roku 1772 w obrębie fortyfikacji miejskich, chociaż według pierwotnego zamysłu swego twórcy prezentować miała całe miasto wraz z okolicznymi wzgórzami. Planowano, że jej otwarcie uświetni obchody 600-lecia przyłączenia Ziemi Lwowskiej do Królestwa Polskiego. Historia potoczyła się jednak inaczej. Niedzielny spacer z przewodnikiem będzie okazją do poznania dziejów Lwowa, burzliwych losów „Panoramy”, a także tragicznej historii jej twórcy.

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.