Ogród Japoński – fascynacja Orientem i sztuka projektowania ogrodów

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

11.09.2016 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Uwaga: we własnym zakresie należy dodatkowo nabyć bilet do Ogrodu Japońskiego (2/4 zł)

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w letniej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

ogrod_japonski

11 września w ramach niedzielnego spaceru z przewodnikiem zwiedzić będzie można Ogród Japoński. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

„Ogród Japoński” (niedziela, 11 września)

Fascynacja sztuką Orientu w Europie sięga co najmniej połowy XIX wieku. Z czasem narosło wokół niej wiele przeinaczeń i nieścisłości. Aby wyjść im naprzeciw w 1913 roku w ramach Wystawy Sztuki Ogrodowej powstał Ogród Japoński istniejący do dziś. Swój obecny kształt uzyskał on u schyłku minionego wieku. Zapraszamy na spacer podczas którego poznamy podstawy komponowania tego typu ogrodów, filozofię przyrody Dalekiego Wschodu oraz tajniki ceremonii parzenia herbaty.

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Uwaga: we własnym zakresie należy dodatkowo nabyć bilet do Ogrodu Japońskiego (2/4 zł). Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.