Osiedle WuWA
NIEDZIELNY SPACER Z PRZEWODNIKIEM

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

03.06.2018 godz. 15:00 - 03.06.2018 godz. 17:00

Gdzie:

Cena:

10 zł / os.

Co tydzień w niedziele przy sprzyjającej aurze atmosferycznej nasi przewodnicy zabiorą Cię w podróż do przeszłości. W czasie spacerów podążać będziesz szlakiem obiektów opowiadających o dawnym Wrocławiu oraz o architektonicznych przemianach miasta na przestrzeni lat.

Wzorcowe Osiedle WuWA (3 czerwca, godz. 15:00)

W 1929 roku na terenach przyległych do Hali Stulecia otwarto wystawę „Mieszkanie i miejsce pracy” – „Wohnung und Werkraum” Ausstellung, WuWa,  pokazującą ówczesne tendencje w architekturze mieszalnej. Promowała ona mieszkania tanie a zarazem zdrowe, domy jedno- i wielorodzinne,w których zastosowano nowe materiały budowalne. Wzorcowe osiedle wzniesiono pomiędzy ulicami: Wróblewskiego, Tramwajową, Dembowskiego i Mikołaja Kopernika. Do  dziś przetrwało wiele obiektów, wśród nich zobaczyć można m.in.: Dom dla Samotnych – dziś hotel, fragment wzorcowego gospodarstwa rolnego czy też galeriowiec, w którym do niedawna mieścił się akademik Uniwersytetu Wrocławskiego.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 15:00. Bilety w cenie 10 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Udział w spacerze nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia. Spacery odbywają się pod warunkiem zebrania się przynajmniej 6-ciu uczestników.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.