Niedzielne spacery z przewodnikiem Centrum Poznawczego Hali Stulecia (maj 2016)

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

08.05.2016 godz. 12:00 - 29.05.2016 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

5 zł/os. - w kasie biletowej (oprócz spacerów 28. i 29. maja, udział w których jest bezpłatny)

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w wiosennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

Harmonogram spacerów w maju 2016:
  • 8.05. „Festung Breslau – Plac Grunwaldzki wczoraj i dziś”

Niezwykły architektoniczny klimat Wrocławia legł w gruzach po 80-dniowej bitwie o Wrocław w 1945 roku. Festung Breslau była najdłużej broniącą się twierdzą III Rzeszy. Obrona przed radzieckimi żołnierzami zamieniła Wrocław w gruzowisko. Historia placu Grunwaldzkiego sięga początków XX wieku. Jeden z najbardziej rozbudowanych i znanych wrocławianom węzłów tramwajowych kryje wiele tajemnic. W niedzielę 8 maja o godzinie 12.00 Centrum Poznawcze Hali Stulecia zorganizuje spacer z przewodnikiem z okazji przypadającej na 6 maja 71. rocznicy kapitulacji Festung Breslau.

  • 15.05. „Tajemnice Hali Stulecia”

Spacer zaplanowany na 15 maja jest doskonałą okazją, aby zwiedzić wnętrze jedynego wrocławskiego zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, poznać ciekawostki związane z jego budową i konstrukcją oraz zobaczyć zakamarki zazwyczaj niedostępne dla turystów, m.in. szatnie sportowe, z których korzystali Mistrzowie Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, czyli reprezentanci Polski, słynni tenisiści a wśród nich Jerzy Janowicz oraz zawodnicy Konfrontacji Sztuk Walki. Uczestnicy spaceru zwiedzą garderoby, w których do występów przygotowywały się takie sławy jak Seal, Deep Purple czy Garou.

  • 22.05. „Politechnika Wrocławska – historia kampusu największej uczelni we Wrocławiu”

22 maja, w ramach cyklicznych spacerów z przewodnikiem, organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, będzie można zwiedzić i posłuchać historii największej uczelni we Wrocławiu.

Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. Miłośnicy Wrocławia oraz amatorzy niedzielnych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję zwiedzić teren kampusu Politechniki Wrocławskiej przy ul. Wybrzeże Wyspiańskiego, Norwida i Smoluchowskiego oraz poznać historię powstania Królewskiej Wyższej Szkoły Technicznej w Wrocławiu ze szczególnym uwzględnieniem wartości zabytkowych przynależących do niej obiektów architektonicznych.

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł (oprócz spacerów 28. oraz 29. maja). Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu:

71 347 50 47 lub 71 347 51 51.