„Wrocławski szlak gwiazd” – niedzielny spacer z przewodnikiem

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

12.06.2016 godz. 12:00 godz. 14:00

Gdzie:

Cena:

5 zł/os. - w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w wiosennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

„Wrocławski szlak gwiazd” (niedziela, 12 czerwca)

Dokąd płynie okręt w centrum Parku? Gdzie można obserwować gwiazdy we Wrocławiu? Jak mieszkał wrocławski radca budowlany? O czym szumi dąb Dziadek? Co łączy Wrocław i Weimar?  Co to była Nowa Księga Szkocka? Jaka jest pogoda na Śnieżce, a jaka we Wrocławiu?

Na powyższe i inne pytania znajdziemy odpowiedzi już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca. Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia.Czas trwania spaceru to ok. 2 godziny.

Przebieg trasy: Pergola – kościółek św. Jana Nepomucena – ul. Kopernika (Hotel Scharouna, Obserwatorium, dom Maksa Berga, pomnik Eichendorffa, popiersie Schillera, fragment Parku Szczytnickiego) – ul. Banacha (gwiazda matematyki) – ul. Parkowa (Langhans, LO Nr 2 i jego wybitni absolwenci, plenery filmowe „Stawki większej niż życie” oraz „Pierwszej miłości”)- Skwer Zbyszka Cybulskiego (pomnik Diany) – Wytwórnia Filmów Fabularnych, IASE, Pawilon Czterech Kopuł – zakończenie spaceru pod Halą Stulecia.

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.