Mikołajowa akcja „Szlachetna Paczka”

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

06.12.2016 godz. 9:00 - 06.12.2016 godz. 17:00

Gdzie:

Cena:

Zwiedzanie z przewodnikiem: 5 zł / os. (+ koszt biletu wstępu na wystawę Centrum Poznawczego Hali Stulecia/Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa)
6 grudnia spodziewajcie się mikołajkowych atrakcji w Centrum Poznawczym Hali Stulecia!
W mikołajkowym programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem, pokazy videomappingu oraz specjalne zagadki ze słodkimi nagrodami. Dochód z biletów sprzedanych 6 grudnia w całości przeznaczymy na Szlachetną Paczkę.

szlachetna_paczka_www

 

Co roku z niecierpliwością czekamy na odwiedziny Św. Mikołaja, który tak chętnie obdarowuje nas prezentami. W tym roku sami chcemy sprawić komuś radość, dlatego dochód z 6 grudnia w całości przeznaczymy na Szlachetną Paczkę, która trafi do jednej z wrocławskich rodzin. Liczymy na Wasze wsparcie! Z tej okazji proponujemy oprowadzanie z przewodnikiem po Hali Stulecia oraz wystawie prezentującej Panoramę Plastyczną Dawnego Lwowa. Zwieńczeniem oprowadzania będą pokazy videomappingu pod monumentalną kopułą Hali Stulecia. Na zwiedzających czekać będą także ukryte na wystawie mikołajkowe zadania, w odszukaniu których pomagać będą pomocnicy Św. Mikołaja.

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Cena: 5 zł / os. (+ bilet wstępu do Centrum Poznawczego Hali Stulecia).
Rezerwacja miejsc nie jest wymagana. 

Tajemnice Hali Stulecia (60 min.) – g. 11:00, 13:00, 16:00

Jakie tajemnice kryją w sobie żelbetowe mury Hali Stulecia? Poznaj historię jedynego wrocławskiego zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Na czym polegała innowacyjność projektu Maksa Berga? Jak to możliwe, że Halę wzniesiono ponad 100 lat temu w tak ekspresowym tempie? Czy szyby w jej oknach na pewno są przezroczyste? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi już 6 grudnia! Zwiedzanie zakończy się 10-minutowym pokazem videomappingu pod kopułą Hali Stulecia.

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa (60 min.) – g. 12:00, 14:00, 16:00

Poznaj historię niesamowitego modelu architektonicznego – Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa, dzieła inż. Janusza Witwickiego i jego współpracowników. Model ukazuje wygląd zabudowy Lwowa w roku 1772 w obrębie fortyfikacji miejskich. „Panorama” to efekt tysięcy godzin studiów, badań, prac przygotowawczych i właściwych prac modelarskich, budowana przez ponad 10 lat. Zwiedzanie zakończy się 10-minutowym pokazem videomappingu pod kopułą Hali Stulecia.