FESTUNG BRESLAU – PLAC GRUNWALDZKI WCZORAJ I DZIŚ

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

07.06.2015 godz. 12:00

Gdzie:

Cena:

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.

Historia placu Grunwaldzkiego sięga początków XX wieku. Jeden z najbardziej rozbudowanych i znanych wrocławianom węzłów tramwajowych kryje wiele tajemnic. W niedzielę 7 czerwca o godzinie 12.00 Centrum Poznawcze Hali Stulecia organizuje spacer z przewodnikiem wzbogacony opowieściami o Festung Breslau.

Niezwykły architektoniczny klimat Wrocławia legł w gruzach po 80-dniowej bitwie o Wrocław w 1945 roku. Festung Breslau była najdłużej broniącą się twierdzą III Rzeszy. Obrona przed radzickimi żołnierzami zamieniła miasto w gruzowisko.

Spacery z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego Wrocławia oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Koszt udziału w spacerze to 5 zł/os. Bilety dostępne będą w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem.  W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Szczegółowe informacje:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”)

Tel. 71 / 347 51 51 lub 71 347 50 47