Dni Otwarte Funduszy Europejskich w kompleksie Hali Stulecia

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

18.05.2017 godz. 9:00 - 21.05.2017 godz. 19:00

Gdzie:

Z okazji IV edycji DOFE zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla wszystkich zainteresowanych historią, architekturą, nowymi technologiami i aktywnym wypoczynkiem.

TAJEMNICE HALI STULECIA | 18-19 maja

Centrum Poznawcze Hali Stulecia to multimedialna wystawa, na którą składają się dotykowe ekrany i mapy, trójwymiarowe wizualizacje, modele i makiety, a także gry dla najmłodszych. Ta interaktywna przestrzeń w angażujący sposób przybliża zwiedzającym historię Hali Stulecia, jednego z największych dzieł architektury XX wieku, nazywanego „perłą modernizmu”, jak również przyległych do Hali Stulecia malowniczych Terenów Wystawowych.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w dniach 18 i 19 maja 2017 r. na hasło „Fundusze Europejskie”, można będzie zwiedzić Centrum Poznawcze Hali Stulecia z 50% zniżką.

MAJÓWKA NA PERGOLI | 20-21 maja

W weekend 20-21 maja zapraszamy do odwiedzenia położonych w pobliżu Hali Stulecia Terenów Wystawowych, malowniczego obszaru przylegającego do największego i najstarszego we Wrocławiu Parku Szczytnickiego. Będzie to okazja do spaceru liczącą 750 kolumn i 640 m długości Pergolą otaczającą największą w Polsce fontannę multimedialną, której pokazy odbywać się będą o każdej pełnej godzinie. Przyglądać się im będzie można z tarasu widokowego dawnego Pawilonu Restauracyjnego (dziś Wrocławskie Centrum Kongresowe). Dodatkowymi atrakcjami będą zabawy dla najmłodszych, pokazy, treningi z kolarskimi mistrzami i piknik w cieniu kolumnady Pergoli, które towarzyszyć będą I. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego.