Pokaz videomappingu pod kopułą Hali Stulecia

Powrót do kalendarza wydarzeń

Kiedy:

01.09.2015 godz. - 22.09.2015

Gdzie:

Jak za pomocą światła i dźwięku ukazano fenomen konstrukcji Hali Stulecia? Dlaczego na szczycie kopuły pojawia się karminowe światło? Gdzie umieszczono specjalne pierścienie, spinające konstrukcję kopuły?

W Hali Stulecia  zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu.

Wnętrze niegdyś największej na świecie kopuły, dziś jest scenerią dla specjalnej projekcji światła i dźwięku. Stała instalacja tworzy trójwymiarowe złudzenie ruchu, kruszeniai deformowania się elementów wnętrza budynku, podkreślając zarazem piękno jego surowej estetyki. Całość zsynchronizowana jest z autorską ścieżką muzyki elektronicznej. Utwór skomponowany dla Hali Stulecia i dedykowany jej betonowej kopule jest próbą muzycznego oddania ponadczasowości architektonicznych konstrukcji XX wieku.  Inspiracją dla muzyki skomponowanej przez Thomasa Vaquié był zarówno orkiestralny utwór, odbijający się w kolosalnej architektonicznej konstrukcji, jak i elektroniczna faktura, przywołująca działanie czasu. Dzięki takiemu połączeniu wnętrze Hali Stulecia stało się tłem do opowieści historii jej powstania, którą przygotowali artyści z grupy AntiVJ, Romain Tardy oraz Thomas Vaquié.

W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem  jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły.  Ten wizualny motyw nawiązuje bezpośrednio do pierwotnego założenia architekta Hali Stulecia, Maksa Berga, który chciał, aby szczyt kopuły został wypełniony karminowym szkłem.Przenikające światło słoneczne miało być jednym z elementów dekoracyjnych surowej architektury Hali. Autorzy pokazu zaznaczyli również główne elementy konstrukcyjne monumentalnej kopuły  – dwa specjalne pierścienie, spinające jej żebrową konstrukcję – o których znaczeniu można dowiedzieć się więcej na wystawie Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Videomapping w Hali Stulecia jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego  przemian na przestrzeni lat.

Gdzie:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (budynek Hali Stulecia, wejście „D3”).

Kiedy:

  • 1-2.09. godz. 16:00
  • 8-9.09. godz. 16:00
  • 21-22.09. godz. 16:00

Ceny biletów (zwiedzanie wystawy, wnętrza Hali Stulecia oraz videomapping):

  • bilet normalny 19zł
  • bilet ulgowy 15 zł
  • bilet rodzinny (2+2) 45zł
  • bilet grupowy (min.10 os.) 12 zł

UWAGA: warunkiem wyświetlenia pokazu videomappingu w danym dniu jest zebranie się minimum 5 osób. Podane terminy pokazów videomappingu mogą ulec zmianie. Centrum Poznawcze zastrzega sobie prawo do zmiany terminów pokazów videomappingu bez podania przyczyny.