Warsztaty Centrum Poznawczego Hali Stulecia dla uczestników X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination

6 marca 2015

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w najbliższy weekend przeprowadzi warsztaty edukacyjne dla uczestników największego na świecie programu dla dzieci i młodzieży, promującego kreatywne rozwiązywanie problemów. Zajęcia konstrukcyjne wzbogacone zostaną o pokazy druku trójwymiarowego przy użyciu drukarek 3D, które w tym roku wzbogacą ofertę zajęć edukacyjnych w Hali Stulecia.

DDestination imagination logoestination Imagination to międzynarodowy program, którego adresatami są dzieci, młodzież i studenci. W ramach organizowanych spotkań uczestnicy zachęcani są do podejmowania kreatywnych rozwiązań różnorodnych zagadnień, pracy zespołowej oraz dobrego gospodarowania zasobami.

Do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia przyjedzie łącznie 125 drużyn, nie tylko z różnych stron Polski, ale także z Ukrainy, Niemiec, Chin, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela. W trakcie dwóch dni uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami wymagającymi kreatywności, twórczego myślenia i niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów.

DSA_Moje miasto a w nim..._640x192-01Centrum Poznawcze Hali Stulecia od 2012 roku oferuje warsztaty dla dzieci i młodzieży. Celem edukacyjnej działalności Centrum Poznawczego Hali Stulecia jest kształtowanie umiejętność pracy w grupie i odpowiedzialności za przestrzeń wspólną, pogłębianie wiedzy o architekturze i Wrocławiu oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez edukację z wykorzystaniem innowacyjnych form nauczania. W ramach działalności edukacyjnej prowadzony jest również specjalny program Dziecięcego Studia Architektury,  obejmujący cykliczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, poświęcone architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta.