Zwiedzanie niezwykłych wrocławskich obiektów i warsztaty architektoniczne z drukarkami 3D. Trwają letnie półkolonie w mieście z Centrum Poznawczym Hali Stulecia.

10 sierpnia 2015

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Przekonali się o tym Mali Architekci, którzy wzięli udział w pierwszym turnusie letnich półkolonii organizowanych przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia. W programie znalazły się m.in. wycieczki do najwyższego wieżowca we Wrocławiu, zwiedzanie modernistycznego hotelu Scharouna oraz słynnej windy Paternoster oraz architektoniczne warsztaty z wykorzystaniem drukarek 3D. Tygodniowe turnusy organizowane są do końca wakacji.

Letnie półkolonie Dziecięcego Studia Architektury organizowane są przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia od 2 lat. W ramach każdego z 5-dniowych turnusów, dzieci mają okazję zobaczyć wyjątkowe wrocławskie budowle, poznać tajemnice i historie związane z Wrocławiem oraz uczestniczyć w warsztatach architektonicznych z wykorzystaniem drukarek 3D. Uczestnicy podczas zajęć poznają tajniki druku 3D oraz mogą spróbować wcielić się w rolę projektantów, architektów i designerów i wydrukować własne projekty. Zdobytą poprzez zabawę wiedzę, rozwiązania kreatywnych zagadek oraz zgromadzone pamiątki archiwizują w specjalnych zeszytach, które są jednym z elementów wyposażenia „Pakietu Małego Architekta”. Organizowane są również zespołowe gry i zabawy w otoczeniu Pergoli i jednego z najpiękniejszych parków miejskich – Parku Szczytnickiego. Zajęcia w ramach półkolonii prowadzone są przez zespół wykwalifikowanych animatorek z przygotowaniem pedagogicznym.

W tym roku rodzice wspólnie z dziećmi mogą wybrać między dwoma blokami tematycznymi: „Podróże w architekturze – szlakiem innowacyjnych projektów” lub „Milowe kroki w projektowaniu – od Leonarda da Vinci do drukarek 3D”. Wakacyjne zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 6-12 lat i prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:30. W cenie uwzględnione są również 4 pełne i zdrowe posiłki, również z możliwością dostosowania diety do indywidualnych potrzeb dzieci. Obecnie trwają jeszcze zapisy na zajęcia w ramach trzeciego turnusu, który rozpocznie się 17 sierpnia oraz ostatniego, który wystartuje w ostatnim tygodniu wakacji.

 

Centrum Poznawcze Hali Stulecia

ul. Wystawowa 1, 53-618 Wrocław

tel. 71 / 347 51 51 oraz rezerwacja@halastulecia.pl