ŚWIĘTY MIKOŁAJ W CENTRUM POZNAWCZYM!

3 grudnia 2013

GDZIE MOŻNA SPOTKAĆ KRASNOLUDKI? KTO POMAGA ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI? JAK POWSTAJĄ ZABAWKI? KTO TWORZYŁ NIEZWYKŁE WYNALAZKI I PIERWSZE MECHANICZNE ZABAWKI?

7 grudnia zapraszamy dzieci do Centrum Poznawczego na dwa mikołajkowe spotkania, wprowadzające w magiczną świąteczną atmosferę.

Program:

12:00-13:00 Szlakiem wrocławskich krasnali – zabawa dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Kim są krasnoludki, gdzie można je spotkać we Wrocławiu? Czy krasnale współpracują ze Świętym Mikołajem?
Barwne spotkanie, podczas którego dzieci przebiorą się w krasnoludkowe stroje i wyruszą w pełną przygód podróż w poszukiwaniu krasnoludków. Krasnoludkowi poszukiwacze dowiedzą się również jak powstaje książka, jak narodził się pomysł na pisanie książki o krasnoludkach i otrzymają kolorowe mikołajkowe upominki. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Głuch, autor książki „Szlakiem Wrocławskich Krasnali”.

13:15-15:00 W fabryce zabawek Świętego Mikołaja – warsztat dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Kto pomaga Świętemu Mikołajowi w dostarczaniu dzieciom świątecznych prezentów? Jak wygląda fabryka zabawek? Jak powstają zabawki?
Najwspanialsze zabawki są prawdziwymi dziełami sztuki, ich projektanci od stuleci łączą w sobie cechy wielkich wizjonerów, magów i przemyślnych konstruktorów. Zapraszamy na niezwykły warsztat, podczas którego dzieci dowiedzą się, jak wyglądały konstrukcje niezwykłych wynalazków i pierwszych mechanicznych zabawek, kto i dlaczego je projektował, same również staną się konstruktorami fantastycznych zabawek i maszyn, produkujących świąteczne prezenty. Warsztat poprowadzi zespół animatorów Centrum Poznawczego.

Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: rezerwacja@halastulecia.pl i telefonicznie: 71 347 51 51

Zapraszamy!