Młodzieżowe Studio Architektury
„Architektura bezpieczna”

Młodzieżowe Studio Architektury zaprasza na nowy cykl warsztatów, który rozpoczyna się już 5 października. Jesienna edycja poświęcona będzie konstrukcji schronu przy placu Strzegomskim we Wrocławiu. Uczestnicy warsztatów będą tworzyć makietę schronu w odpowiedniej skali, a przy okazji nauczą się odczytywać plany architektoniczne. MSA to także odpowiedź na potrzebę kontynuacji ciągłości edukacyjnej rozpoczętej w Dziecięcym Studio Architektury.

Wrocławski bunkier przeciwlotniczy to niezwykle ciekawy przykład „architektury bezpiecznej”. Młodzi architekci dowiedzą się m.in. dlaczego obiekt tak naprawdę przy nie jest bunkrem i czy można było w nim czuć się bezpiecznie, jakie są jego charakterystyczne cechy, co łączy projektanta z kompleksem Hali Stulecia oraz jakie ciekawostki kryje wnętrze konstrukcji.

Młodzieżowe Studio Architektury to autorski program cyklicznych zajęć poświęconych zasadom projektowania budowli, przestrzeni miejskich i urbanistyce. Uczestnicy w ciekawy i kreatywny sposób zdobywają i poszerzają wiedzę teoretyczną, jak również samodzielnie wykonują makiety w odpowiedniej skali. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-16 lat, odbywają się w soboty we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

Terminy spotkań:

• 5, 19, 26 października
• 9, 16, 23, 30 listopada
• 7, 14 grudnia

 

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach: 35 zł / os.

(cena udziału w całym cyklu 9-ciu warsztatów po 120 minut: 260 zł / os.)

Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 13:30-15:30

 

[REGULAMIN]

PATRONI MEDIALNI:

Prosimy o dokonywanie rezerwacji z wyprzedzeniem. Zgłoszenia przesłane w dniu warsztatów nie gwarantują miejsca na zajęciach.

W PRZYPADKU PYTAŃ LUB PROBLEMÓW Z FORMULARZEM ZGŁOSZENIOWYM PROSIMY O BEZPOŚREDNI KONTAKT:

Centrum Poznawcze Hali Stulecia
ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
tel. 71- 347 50 47 lub 71- 347 51 51

edukacja@halastulecia.pl