Akcja konstrukcyjno-plastyczna „Zbuduj z nami miasto!”

Kulminacyjnym momentem obchodów Dni Architektury Maksa Berga będzie niezwykłe wydarzenie zaplanowane na 4 czerwca. Na gigantycznej mapie o powierzchni ponad 2000 m2, pod monumentalną kopułą Hali Stulecia, powstanie miasto marzeń – takie, w którym chcielibyśmy mieszkać, które spełniałoby nasze potrzeby, które cieszyłoby oko zielenią i architekturą, w którym panowałby porządek i kwitłaby międzysąsiedzka współpraca.

Akcja „Zbuduj z nami miasto!” będzie miała charakter jednodniowej gry opartej na scenariuszu. Każdy z uczestników otrzyma mapę miasta podzielonego na dzielnice według idei Maksa Berga, następnie wylosuje jedną z dzielnic, w której budować będzie obiekty według własnego projektu. Po zatwierdzeniu projektu przez Szkołę Projektową prowadzoną przez studentów Wydziału Architektury PWr, uczestnicy będą mogli zgłosić się do Miejskiego Magazynu Materiałów Budowalnych, który wydawać będzie kartony, farby i inne materiały plastyczne.

„Zbuduj z nami miasto!” to nie tylko wspólne budowanie miasta marzeń, ale również szereg wydarzeń towarzyszących: mini-wykłady prowadzone przez architektów i deweloperów, gra miejska „Przepis na miasto” oraz koncert na żywo w wykonaniu zespołu Małe Instrumenty.

Zapraszamy do wspólnego, twórczego i kreatywnego współdziałania już 4 czerwca w Hali Stulecia!

1914_DAMB_1140x200

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn_01_cmyk