Letnie półkolonie Dziecięcego Studia Architektury

Zapraszamy Małych Architektów (w wieku 6-12 lat) do udziału w letnich półkoloniach organizowanych w ramach Dziecięcego Studia Architektury!

Czy to prawda, że starożytni Grecy bardzo lubili porządek? Co właściwie znaczy wyrażenie „nie udawaj Greka”? Jakich materiałów do budowy używali starożytni Grecy, a jakich Słowianie? Czym różni się słowiański gród od greckiego polis? Jak wyglądało codzienne życie naszych przodków? Dwa turnusy, dwie fantastyczne wakacyjne przygody!

  • TURNUS I. 24-28.06.2019 r. Na Zeusa! Porządek musi być! O architekturze starożytnej Grecji.
  • TURNUS II. 01-05.06.2019 r. Niech to Perun trzaśnie! Czyli o tym jak żyli i mieszkali Słowianie.

POZNAJ SZCZEGÓŁY I WYPEŁNIJ FORMULARZ REZERWACYJNY

Destination Imagination

Warsztaty Centrum Poznawczego Hali Stulecia
dla uczestników X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w najbliższy weekend przeprowadzi warsztaty edukacyjne dla uczestników największego na świecie programu dla dzieci i młodzieży, promującego kreatywne rozwiązywanie problemów. Zajęcia konstrukcyjne wzbogacone zostaną o pokazy druku trójwymiarowego przy użyciu drukarek 3D, które w tym roku wzbogacą ofertę zajęć edukacyjnych w Hali Stulecia.

Destination Imagination to międzynarodowy program, którego adresatami są dzieci, młodzież i studenci. W ramach organizowanych spotkań uczestnicy zachęcani są do podejmowania kreatywnych rozwiązań różnorodnych zagadnień, pracy zespołowej oraz dobrego gospodarowania zasobami.

Do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia przyjedzie łącznie 125 drużyn, nie tylko z różnych stron Polski, ale także z Ukrainy, Niemiec, Chin, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Izraela. W trakcie dwóch dni uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami wymagającymi kreatywności, twórczego myślenia i niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów.

Centrum Poznawcze Hali Stulecia od 2012 roku oferuje warsztaty dla dzieci i młodzieży. Celem edukacyjnej działalności Centrum Poznawczego Hali Stulecia jest kształtowanie umiejętność pracy w grupie i odpowiedzialności za przestrzeń wspólną, pogłębianie wiedzy o architekturze i Wrocławiu oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez edukację z wykorzystaniem innowacyjnych form nauczania. W ramach działalności edukacyjnej prowadzony jest również specjalny program Dziecięcego Studia Architektury,  obejmujący cykliczne warsztaty edukacyjne dla dzieci, poświęcone architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta.

Dzień Babci i Dziadka 2015

Tegoroczne obchody Dnia Babci i Dziadka obfitować będą w liczne atrakcje dla seniorów. Jedną z propozycji jest recital Haliny Kunickiej, który odbędzie się 21 stycznia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Organizatorzy zaplanowali także zabawę taneczną dla seniorów, wycieczkę z przewodnikiem po kompleksie Hali Stulecia, projekcję filmu o Janie Pawle II oraz specjalny bilet do Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

PROGRAM WYDARZENIA:

  • 09:00 – 17:00 – zwiedzanie Centrum Poznawczego Hali Stulecia
  • 13:30 – 14:30 – spacer z przewodnikiem po kompleksie Hali Stulecia
  • 15:00 – 16:00 – projekcja filmu „Jan Paweł II. Święty naszych wspomnień.”
  • 16:00 – 17:00 – inauguracja Akademii Coolturalnego Seniora
  • 18:00 – 19:00 – Halina Kunicka – recital „To były piękne dni”
  • 19:30 – 23:30 – Seniorteka – zabawa taneczna dla seniorów

Halina Kunicka – recital „To były piękne dni”

Kunicka Hala Stulecia

Kto nie pamięta tych piosenek… Niech no tylko zakwitną jabłonie, Czumbalalajka, Marionetka, Gwiazda miłości, To były piękne dni, Lato, lato, wzruszający walc z filmu Noce i dnie, Orkiestry dęte – wszystkie te piosenki łączy jedno nazwisko: Halina Kunicka. Gwiazda wystąpi 21 stycznia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia z okazji Dnia Babci i Dziadka o godz. 18:00.

miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe – Sala Audytoryjna
data i godzina: środa, 21 stycznia 2015, godz. 18:00
bilety: 20 zł, 25 zł oraz 30 zł – kasa biletowa Centrum Poznawczego Hali Stulecia
(budynek Hali Stulecia, wejście „D3”), więcej informacji: tel. 71 / 347 51 51

(Ważne! – ilość miejsc jest ograniczona. Nie prowadzimy rezerwacji biletów.)

KLIKNIJ OBRAZEK, ABY ZOBACZYĆ PLAN WIDOWNI

Plan Widowni 21.01

***

Seniorteka – karnawałowa zabawa taneczna

Seniorteka CP

Początek każdego roku to czas karnawału, dlatego nie mogło zabraknąć w programie zabawy tanecznej, która stała się już tradycją spotkań seniorów w kompleksie Hali Stulecia. Nasza SENIORTEKA rozpocznie się o godzinie 19:30 i potrwa do godziny 23:30. Organizatorzy zadbali o to, aby na miejscu można było kupić przekąski, domowe posiłki, ciepłe i zimne napoje.

 

miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe – Sala Wielofunkcyjna
data i godzina: środa, 21 stycznia 2015, godz. 19:30 – 23:30
bilety wstępu: 10 zł – kasa biletowa Centrum Poznawczego Hali Stulecia
(budynek Hali Stulecia, wejście „D3”), więcej informacji: tel. 71 / 347 51 51

(Ważne! – ilość miejsc jest ograniczona. Nie prowadzimy rezerwacji biletów.)

***

„Jan Paweł II. Święty naszych wspomnień”

Jan Paweł II film Hala Stulecia

Film dokumentalny „Jan Paweł II. Święty naszych wspomnień” ukazuje wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu oraz na Śląsku. Bezcenne kadry z Papieżem przeplatane są wspomnieniami i komentarzami, m.in. Kardynała Henryka Gulbinowicza, Jana Jakuba Kolskiego,Bogdana Zdrojewskiego oraz Prezydenta Wrocławia  Rafała Dutkiewicza.

 

miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe – Sala Audytoryjna
data i godzina: środa, 21 stycznia 2015, godz. 15:00 – 16:00
bilety wstępu: 5 zł – kasa biletowa Centrum Poznawczego Hali Stulecia
(budynek Hali Stulecia, wejście „D3”), więcej informacji: tel. 71 / 347 51 51

(Ważne! – ilość miejsc jest ograniczona. Nie prowadzimy rezerwacji biletów.)

***

Akademia Coolturalnego Seniora – wstęp wolny!

Akademia Coolturalnego Seniora CP HS

Akademia Coolturalnego Seniora to cykl spotkań, których celem jest aktywne poznawanie zjawisk współczesnej kultury. Spotkania nie tylko mają wyjaśniać aktualne trendy, ale również tworzyć pole do międzypokoleniowego dialogu. Celem projektu jest bowiem między innymi stworzenie płaszczyzny do dyskusji nad współczesnymi problemami pomiędzy seniorami oraz reprezentantami młodego pokolenia, którego przedstawiciele sami będą prezentować zjawiska współczesnej kultury i wyjaśniać język, jakim przemawia.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WKRÓTCE!

miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe – Sala Audytoryjna
data i godzina: środa, 21 stycznia 2015, godz. 16:00 – 17:00
bilety wstępu: WSTĘP WOLNY! 

***

Spacer z przewodnikiem

W trakcie spaceru po Hali Stulecia zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. szatnie sportowe, z których korzystali polscy siatkarze w trakcie Mistrzostw Świata w 2014 roku. Ponadto będzie można zwiedzić również garderoby takich gwiazd jak Seal, Paco de Lucia, Deep Purple czy Jean Michael Jarre. Uczestnicy spaceru zobaczą także garderobę, z której korzystać będzie tego dnia Halina Kunicka, a wcześniej gościli w niej m.in. Alicja Majewska, Jerzy Połomski czy Irena Santor.

miejsce: Centrum Poznawcze Hali Stulecia
data i godzina: środa, 21 stycznia 2015, godz. 13:30 – 14:30
bilety wstępu: 5 zł – kasa biletowa Centrum Poznawczego Hali Stulecia
(budynek Hali Stulecia, wejście „D3”), więcej informacji: tel. 71 / 347 51 51


 

 CP HS - MPS

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia 

logo WCS

Partnerem wydarzenia jest Wrocławskie Centrum Seniora

Andrzejkowa SeniorTEKA

Andrzejki to magiczny czas wróżb i hucznych zabaw. W tym roku Seniorzy będą mogli spędzić magiczny wieczór w wyjątkowym miejscu jakim jest kompleks Hali Stulecia. Organizatorem imprezy, która odbędzie się 25 listopada jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Andrzejkowy wieczór jest odpowiedzią na liczne telefony oraz maile z prośbą o zorganizowanie u nas kolejnej zabawy. Czujemy ogromną satysfakcję z tego, że nasza oferta i praca została doceniona. Staramy się każde wydarzenie organizować w innym charakterze, aby nie ulegać schematom i ciągle zaskakiwać naszych gości. – podkreśla Dawid Frik, pracownik Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Zabawa taneczna rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do godziny 22:00. Wydarzenie odbędzie się 25 listopada w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Organizatorzy zadbali o to, aby na miejscu można było kupić przekąski i domowe posiłki, które zapewni Bistro Przepis. Organizowane do tej pory bale dla Seniorów w kompleksie Hali Stulecia zgromadziły ponad pół tysiąca uczestników i nieprzerwanie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

 „SeniorTEKA” jest nową formą aktywności, którą chcemy zaoferować Seniorom. Oczywiście nie zrezygnujemy z organizowanych dotychczas bali, które mają już swoją markę. Jednak od czasu do czasu będziemy przygotowywać nieco luźniejsze formy spotkań tak, by były one dostępne na kieszeń niemalże każdej zainteresowanej osoby. – dodaje Karolina Charewicz – Jakubowska, kierownik Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

***

Andrzejkowa SeniorTEKA, 25 listopada 2014, godz. 17:00-22:00,

Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia (sala wielofunkcyjna), ul. Wystawowa 1, Wrocław

Bilety w cenie 10 zł/os. dostępne od 21 listopada w kasie Centrum Poznawczego Hali Stulecia (wejście D3). WAŻNE! Ilość miejsc ograniczona! Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc! Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 71/ 347 51 51 oraz na stronie www.centrumpoznawcze.pl

 

Andrzejkowa SeniorTEKAjest wydarzeniem organizowanym przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia.

Partnerami wydarzenia są Wrocławskie Centrum Seniora, Fundacja Aktywny Senior oraz Bistro Przepis.

„ANDRZEJKOWE MENU” – do kupienia na miejscu!

Andrzejkowe menu 2014

Seniorteka 1920x1080

Twój głos ma znaczenie! – spotkanie dla seniorów

Twój głos ma dla nas znaczenie!

[Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza Seniorów na spotkanie!]

***

 Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza seniorów na konsultacje „Programu dla Seniorów w kompleksie Hali Stulecia ”, przygotowywanego do realizacji w 2015 roku. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 października 2014 o godzinie 14:00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia w sali konferencyjnej C.

W trakcie spotkania seniorzy będą mogli dowiedzieć się jakie działania przewidziano do realizacji w 2015 roku dla środowiska senioralnego na terenie kompleksu Hali Stulecia, ale także będą mogli zaproponować swoje pomysły i zgłosić ewentualne uwagi.

 ***

Wszyscy uczestnicy otrzymają zaproszenie na jedno ze zbliżających się wydarzeń, jakie odbędzie się w kompleksie Hali Stulecia w nadchodzący weekend. Spotkanie zorganizowane będzie przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia, które w 2015 roku odpowiadać będzie za realizację ww. programu.

 

Serdecznie zapraszam!

Dawid Frik – specjalista ds. marketingu i sprzedaży Centrum Poznawczego Hali Stulecia

fot. Kamil Czaja