Dni Otwarte Funduszy Europejskich w kompleksie Hali Stulecia

Z okazji IV edycji DOFE zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla wszystkich zainteresowanych historią, architekturą, nowymi technologiami i aktywnym wypoczynkiem.

TAJEMNICE HALI STULECIA | 18-19 maja

Centrum Poznawcze Hali Stulecia to multimedialna wystawa, na którą składają się dotykowe ekrany i mapy, trójwymiarowe wizualizacje, modele i makiety, a także gry dla najmłodszych. Ta interaktywna przestrzeń w angażujący sposób przybliża zwiedzającym historię Hali Stulecia, jednego z największych dzieł architektury XX wieku, nazywanego „perłą modernizmu”, jak również przyległych do Hali Stulecia malowniczych Terenów Wystawowych.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w dniach 18 i 19 maja 2017 r. na hasło „Fundusze Europejskie”, można będzie zwiedzić Centrum Poznawcze Hali Stulecia z 50% zniżką.

MAJÓWKA NA PERGOLI | 20-21 maja

W weekend 20-21 maja zapraszamy do odwiedzenia położonych w pobliżu Hali Stulecia Terenów Wystawowych, malowniczego obszaru przylegającego do największego i najstarszego we Wrocławiu Parku Szczytnickiego. Będzie to okazja do spaceru liczącą 750 kolumn i 640 m długości Pergolą otaczającą największą w Polsce fontannę multimedialną, której pokazy odbywać się będą o każdej pełnej godzinie. Przyglądać się im będzie można z tarasu widokowego dawnego Pawilonu Restauracyjnego (dziś Wrocławskie Centrum Kongresowe). Dodatkowymi atrakcjami będą zabawy dla najmłodszych, pokazy, treningi z kolarskimi mistrzami i piknik w cieniu kolumnady Pergoli, które towarzyszyć będą I. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego.

Dni Architektury Maksa Berga

Dołącz do obchodów Dni Architektury Maksa Berga! Od kwietnia do czerwca zaplanowaliśmy wydarzenia realizujące ideę Maksa Berga, by Hala Stulecia pełniła rolę „katedry demokracji”, jednoczącej pod swoim dachem ludzi uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych.

Dni Architektury Maksa Berga to szereg wydarzeń: warsztaty dla młodzieży i seniorów w ramach Laboratorium Architektury Maksa Berga, gra miejska „Przepis na miasto”, wielka akcja konstrukcyjno-plastyczna „Zbuduj z nami miasto!”, spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskiego modernizmu oraz konkursy dla szkół.

Zapraszamy młodzież, studentów, rodziny z dziećmi, seniorów z Wrocławia i nie tylko do wspólnej zabawy, dzięki której można będzie poszerzyć swoją wiedzę o architekturze, urbanistyce, dziele Maksa Berga oraz dziedzictwie kulturowym UNESCO.

POZNAJ SZCZEGÓŁY!

PWr_logo

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn_01_cmyk

STREFA KREATYWNA W RAMACH TARGÓW TARBUD!

Jeżeli jesteś ciekawy jak w tradycyjny sposób powstają naczynia, wiklinowe kosze lub chciałbyś spróbować swoich sił w nadaniu „nowego życia” starym meblom zapraszamy Cię do STREFY KREATYWNEJ targów budownictwa i wyposażenia wnętrz TARBUD. Jeśli drzemie w Tobie niepohamowana chęć ciągłego zmieniania otoczenia ta strefa jest właśnie dla Ciebie!

Będziesz mógł również dowiedzieć się co wspólnego z budownictwem mają drukarki 3D.

Zapraszamy Cię do skorzystania z bogatego programu warsztatów i pokazów, które odbywać się będą przez dwa dni trwania Targów: w sobotę i niedzielę.

Do zobaczenia!

IV Urodziny Centrum Poznawczego Hali Stulecia

„Architektoniczne wyścigi”, czyli emocjonująca gra na czas w kuluarach Hali Stulecia, zwiedzanie z przewodnikiem zakamarków obiektu UNESCO i wyjątkowy film o historii powstania Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa – to tylko niektóre z atrakcji, które szykujemy z okazji IV URODZIN CENTRUM POZNAWCZEGO HALI STULECIA, które świętować będziemy w sobotę 20 lutego.

1895_HS_4_urodziny_CP_640x192

Urodzinowy program przygotowany został z myślą o młodszych i starszych uczestnikach. Miłośników tradycyjnych spacerów z przewodnikiem z pewnością ucieszy możliwość zwiedzenia wnętrza Hali Stulecia i miejsc niedostępnych na co dzień dla turystów, jak i przewidziane projekcje videomappingu. Szczególnie gorąco zapraszamy na pełen niespodzianek rodzinny spacer dla dużych i małych oraz pełną emocji grę na czas. Uwaga! Dla zwycięzców przewidziane są wyjątkowe nagrody, drobny upominek czeka jednak na każdą drużynę.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

9:00-15:00 Architektoniczne wyścigi – gra na czas w kuluarach Hali Stulecia
10:00-11:00 „Makieta – opowieść panoramiczna” (reż. Tomasz Orlicz, 1h 3’)
11:00-12:00 Tajemnice Hali Stulecia – spacer z przewodnikiem
12:00-13:00, 15:00-16:00 Szpary, szparki, zakamarki – spacer z przewodnikiem dla rodzin z dziećmi
15:00-16:00 „Makieta – opowieść panoramiczna” (reż. Tomasz Orlicz, 1h 3’)

Pokazy videomappingu odbywać się będą co godzinę od 12:00 do 16:00.

Na spacery z przewodnikiem obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod adresem: rezerwacja@halastulecia.pl .

Zimowe półkolonie na łyżwach!

zTrwa 2. turnus zimowych półkolonii na łyżwach! Mali Architekci zbadają nie tylko, jak wygląda architektura krainy śniegu i lodu, sprawdzimy też, jak mieszka się w arktycznych warunkach – jak radzą sobie w mroźnym klimacie Inuici, a jak badający Arktykę polarnicy. Zapraszamy do udziału w naszych zimowych wyprawach. Na każdego czeka specjalny Pakiet Podróżniczy Małego Architekta, wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i otwartą głowę! Wspólnie odkryjemy niezwykłe i inspirujące architektoniczne ciekawostki, zaprojektujemy też i wybudujemy niejedną fantastyczną budowlę!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Zobacz wnętrze Katedry demokracji Maksa Berga i wystawę o jej historii

W najbliższą niedzielę Centrum Poznawcze Hali Stulecia organizuje spacer z przewodnikiem po wnętrzu Hali Stulecia oraz multimedialnej wystawie przedstawiającej historię jedynego, wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Spacer rozpocznie się o godzinie 12:00.

fot. Bartek Sadowski_BSA20120714_0114

fot. Bartek Sadowski

W marcu uczestnicy niedzielnych spacerów zwiedzą wnętrza monumentalnej Hali Stulecia i multimedialną wystawę opowiadającą historię obiektu, dzieje Stadionu Olimpijskiego, Obserwatorium Astronomicznego Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centrum Technik Audiowizualnych (dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych).

Piesze wędrówki z przewodnikiem mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, uczestnicy poznają obraz dawnego miasta Wrocław oraz jego architektoniczne przemiany na przestrzeni lat.

 

Harmonogram spacerów w marcu 2015:

  • 1.03. – Hala Stulecia i Centrum Poznawcze Hali Stulecia
  • 8.03. – Stadion Olimpijski (ostatni spacer przed remontem obiektu!)
  • 15.03. – Obserwatorium Astronomiczne Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego
  • 22.03. – wiosenny spacer po Parku Szczytnickim
  • 29.03 – Centrum Technik Audiowizualnych, CETA (dawniej: Wytwórnia Filmów Fabularnych)

Niedzielne spacery z przewodnikiem rozpoczynają się o godz. 12:00. Bilety w cenie 5 zł/os. dostępne są w dniu wydarzenia w kasie Centrum Poznawczego (budynek Hali Stulecia – wejście „D3”). Nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Organizatorem niedzielnych spacerów z przewodnikiem jest Centrum Poznawcze Hali Stulecia.