Zostań małym architektem w Galerii Dominikańskiej

W dniach 30 – 31 maja oraz 1 czerwca br. Galeria Dominikańska oraz Centrum Poznawcze Hali Stulecia zapraszają najmłodszych klientów na niezwykłe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. W tym czasie Galeria zmieni się w prawdziwy raj nowoczesnych technologii. Mali Architekci będą mogli m.in. poznać działanie drukarek 3D tworzących czekoladowe smakołyki, wziąć udział w warsztatach konstruktorskich czy nawet zaprojektować własne miasto. Nie zabraknie też licznych konkursów.

Z okazji święta wszystkich dzieci Galeria Dominikańska przekona najmłodszych klientów, że architektura może mieć wiele twarzy i nie jest przeznaczona tylko dla dorosłych. Działania zaproponowane w Dzień Dziecka w dniach 30 – 31 maja i 1 czerwca na poziomie -1 udowodnią, że ta dziedzina sztuki może nie tylko uczyć, ale również bawić i łączyć pokolenia. Galeria Dominikańska we współpracy z Centrum Poznawczym Hali Stulecia zaprasza w tych dniach swoich małych gości do wspólnej zabawy, podczas której zostanie zbudowane m.in. kolorowe „Miasto marzycieli”, pełne niezwykłych miejsc i wesołych przestrzeni.

Niezależnie od architektonicznych szaleństw zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli zobaczyć, jak pracują nowoczesne drukarki 3D, jakie dają możliwości i do jakich projektów są dziś wykorzystywane. Ponadto dzieci podczas weekendowych warsztatów konstrukcyjnych stworzą swoją własną „architekturę podwórka” oraz projekt miasta, w którym każdy znajdzie dobre miejsce dla siebie, by czuć się szczęśliwym. Mali goście Galerii będą też mogli wziąć udział w konkursie budowy domków 3D na czas z nagrodami.

Z kolei 1 czerwca dzieci same zaproponują, jak mogłoby wyglądać miasto przyjazne dzieciom w ramach warsztatów „Miasto dzieci”. Tego dnia będzie można również spróbować smakołyków z czekolady wydrukowanych wprost z drukarki 3D. Dzień Dziecka w Galerii Dominikańskiej zapowiada się zatem emocjonująco, kolorowo i radośnie, a pasaż zmieni się w kreatywną przestrzeń wspólną, w której każdy będzie mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego, pobawić i spróbować swych sił jako architekt.