Z ARCHITEKTURĄ PRZEZ KONTYNETY – 10. CYKL WARSZTATÓW DZIECIĘCEGO STUDIA ARCHITEKTURY

Z architekturą przez kontynenty

Od 4 marca Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza do udziału w 10. cyklu warsztatów edukacyjnych Dziecięcego Studia Architektury pt. „Z architekturą przez kontynenty”!

Tym razem Mali Architekci zmierzą się z tematem niezwykłej architektury świata. Co łączy Igloo z rzymskim Panteonem? Czy można wybudować miasto na drzewach? W jaki sposób skonstruować dom, który można spakować, założyć na plecy i przenieść w inne miejsce? Skoro w Australii jest tak gorąco, to dlaczego buduje się domy bez klimatyzacji?

POZNAJ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM i ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

Z architekturą przez kontynenty

Wyrusz z nami na dwie pasjonujące wyprawy!

2041_HS_polkolonie-zima_555x260

2041_HS_polkolonie-zima_555x260

W jaki sposób zaprojektowany jest wszechświat, że się nie rozpada? Czy ciała niebieskie są naprawdę koloru niebieskiego? Na której planecie możliwe byłoby wybudowanie diamentowego miasta? Kim byli Wikingowie i czy naprawdę byli tacy groźni? W jaki sposób skonstruowali swoje drakkary, że udało im się dopłynąć do Europy? Dlaczego architektura skandynawska nas zachwyca?

Tym razem, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, w pierwszym tygodniu ferii zimowych, udamy się w niezwykłą podróż w kosmos!

W drugim tygodniu ferii wyruszymy śladami Wikingów na podbój mroźnej Skandynawii, pełnej magicznych elfów, krasnoludów i trolli.

W programie: Codzienne warsztaty architektoniczne – wspaniała zabawa w projektowanie niesamowitych konstrukcji. Wycieczki w niezwykłe miejsca, mnóstwo zespołowych gier i zabaw oraz pozytywnych emocji!

Turnusy:
  • I.  turnus:    13.02. – 17.02. Wyprawa w Kosmos
  • II. turnus:    20.02. – 24.02. Śladami Wikingów

Czas:  poniedziałek-piątek w godzinach: 7:30 – 17:00

Zapraszamy Małych Architektów w wieku od 6 do 12 lat.

Zapewniamy: 

  • urozmaicony program zabaw, gier, wycieczek i niespodzianek;
  • codzienne warsztaty architektoniczne i zdobywanie wiedzy przez zabawę;
  • Pakiet Małego Architekta dla wszystkich uczestników;
  • wycieczki w niezwykłe miejsca;
  • opiekę doświadczonych animatorów i pedagogów od 7:30 do 17.00;
  • pełne, zdrowe wyżywienie (4 posiłki);
  • ubezpieczenie NWW;
  • promienne uśmiechy i emocjonującą przygodę!

 

Koszt:  400 zł/1 tydzień; 750 zł/2 tygodnie (w przypadku rezerwacji dwóch turnusów prosimy o wypełnienie obu formularzy zgłoszeniowych)

PROMOCJA przy opłacie do 31 grudnia: 350 zł/1 tydzień; 700 zł/2 tygodnie

Zniżka dla rodzeństwa: 100 zł od pełnej opłaty za dwójkę dzieci

(promocja nie łączy się ze zniżką)

 

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania turnusu bez podania przyczyny najpóźniej do 7 dni przed rozpoczęciem półkolonii.

Mikołajowa akcja „Szlachetna Paczka”

szlachetna_paczka_www
6 grudnia spodziewajcie się mikołajkowych atrakcji w Centrum Poznawczym Hali Stulecia!
W mikołajkowym programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem, pokazy videomappingu oraz specjalne zagadki ze słodkimi nagrodami. Dochód z biletów sprzedanych 6 grudnia w całości przeznaczymy na Szlachetną Paczkę.

szlachetna_paczka_www

 

Co roku z niecierpliwością czekamy na odwiedziny Św. Mikołaja, który tak chętnie obdarowuje nas prezentami. W tym roku sami chcemy sprawić komuś radość, dlatego dochód z 6 grudnia w całości przeznaczymy na Szlachetną Paczkę, która trafi do jednej z wrocławskich rodzin. Liczymy na Wasze wsparcie! Z tej okazji proponujemy oprowadzanie z przewodnikiem po Hali Stulecia oraz wystawie prezentującej Panoramę Plastyczną Dawnego Lwowa. Zwieńczeniem oprowadzania będą pokazy videomappingu pod monumentalną kopułą Hali Stulecia. Na zwiedzających czekać będą także ukryte na wystawie mikołajkowe zadania, w odszukaniu których pomagać będą pomocnicy Św. Mikołaja.

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Cena: 5 zł / os. (+ bilet wstępu do Centrum Poznawczego Hali Stulecia).
Rezerwacja miejsc nie jest wymagana. 

Tajemnice Hali Stulecia (60 min.) – g. 11:00, 13:00, 16:00

Jakie tajemnice kryją w sobie żelbetowe mury Hali Stulecia? Poznaj historię jedynego wrocławskiego zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Na czym polegała innowacyjność projektu Maksa Berga? Jak to możliwe, że Halę wzniesiono ponad 100 lat temu w tak ekspresowym tempie? Czy szyby w jej oknach na pewno są przezroczyste? Na te i inne pytania poznacie odpowiedzi już 6 grudnia! Zwiedzanie zakończy się 10-minutowym pokazem videomappingu pod kopułą Hali Stulecia.

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa (60 min.) – g. 12:00, 14:00, 16:00

Poznaj historię niesamowitego modelu architektonicznego – Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa, dzieła inż. Janusza Witwickiego i jego współpracowników. Model ukazuje wygląd zabudowy Lwowa w roku 1772 w obrębie fortyfikacji miejskich. „Panorama” to efekt tysięcy godzin studiów, badań, prac przygotowawczych i właściwych prac modelarskich, budowana przez ponad 10 lat. Zwiedzanie zakończy się 10-minutowym pokazem videomappingu pod kopułą Hali Stulecia.

EKOTEKA – KOLEJNY CYKL WARSZTATÓW DZIECIĘCEGO STUDIA ARCHITEKTURY

1983_CP-Ekoteka_555x260

Od 8 października Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza do udziału w 9. cyklu warsztatów edukacyjnych Dziecięcego Studia Architektury pt. „EKOTEKA: ekoinnowacje w mieście”! Tym razem Mali Architekci zmierzą się z tematem innowacyjności w architekturze. Czy architektura może być innowacyjna? W jaki sposób mieszkańcy mogą wpływać na miejską przestrzeń, aby ją uatrakcyjnić? W czasie warsztatów bieżącego cyklu Dziecięcego Studia Architektury będziemy zadawać z pozoru szalone pytania i wspólnie z Małymi Architektami przeprowadzać myślowe eksperymenty.

POZNAJ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM i ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ 

Cmentarz Św. Rodziny – spacer zaduszny

NSP_bujwida

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w jesiennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

30 października w ramach ostatniego w tym sezonie niedzielnego spaceru z przewodnikiem zapraszamy do zwiedzenia cmentarza parafii Św. Rodziny przy ul. Smętnej. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

Cmentarz Św. Rodziny przy ul. Smętnej - spacer zaduszny (niedziela, 30 października)

W ramach zadumy przed obchodami Wszystkich Świętych zapraszamy na spacer z przewodnikiem na cmentarz parafii św. Rodziny przy ul. Smętnej. Nekropolia, która dziś służy katolikom, powstała w 1928 r. na potrzeby parafii ewangelickich. Będzie to okazja do poznania sylwetek ludzi kultury, nauki i biznesu związanych z Wielką Wyspą. Spacer domyka jesienny cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem. Na kolejne zapraszamy już wiosną!

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. DOJAZD DO CMENTARZA KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ – bilety należy zakupić we własnym zakresie. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

Sępolno: miasto-ogród

NSP_sepolno

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w jesiennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

23 października w ramach niedzielnego spaceru z przewodnikiem zapraszamy do wyruszenia na spacer urokliwymi uliczkami jednej z najbardziej malowniczych wrocławskich dzielnic – Sępolna. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

Sępolno: miasto-ogród(niedziela, 23 października)

Które z wrocławskich osiedli zbudowano w kształcie orła? Jakie tajemnice kryją jego urokliwe uliczki? W niedzielę 23 października miłośnicy oraz amatorzy spacerów z przewodnikiem będą mogli poznać tajemniczą historię Sępolna wędrując ulicami jednej z najciekawszych dzielnic Wrocławia. W programie m.in. dawny niemiecki obóz pracy dla kobiet z dziećmi, w którym obecnie mieści się Zespół Szkół Nr 9. Większość budynków w tej części miasta stanowią wielorodzinne domy szeregowe. Na powierzchni 100 hektarów spory obszar stanowią ogrody, parki i zieleń publiczna. Fenomen Sępolna stanowi niezwykle precyzyjnie zaprojektowany układ obiektów, który z lotu ptaka przypomina swoim kształtem orła.

Sępolno, fot. dolnyslask.org

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

Wrocławski szlak gwiazd

NSP_szlak_gwiazd

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w jesiennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

16 października w ramach niedzielnego spaceru z przewodnikiem zapraszamy do wyruszenia szlakiem wrocławskich gwiazd przez najbliższe okolice Hali Stulecia. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

Wrocławski szlak gwiazd (niedziela, 16 października)

Dokąd płynie okręt w centrum Parku? Gdzie można obserwować gwiazdy we Wrocławiu? Jak mieszkał wrocławski radca budowlany? O czym szumi dąb Dziadek? Co łączy Wrocław i Weimar? Co to była Nowa Księga Szkocka? Jaka jest pogoda na Śnieżce, a jaka we Wrocławiu? Na powyższe i inne pytania znajdziemy odpowiedzi już 16 października. Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. Czas trwania spaceru to ok. 2 godziny. Przebieg trasy: Pergola – kościółek św. Jana Nepomucena – ul. Kopernika (Hotel Scharouna, Obserwatorium, dom Maksa Berga, pomnik Eichendorffa, popiersie Schillera, fragment Parku Szczytnickiego) – ul. Banacha (gwiazda matematyki) – ul. Parkowa (Langhans, LO Nr 2 i jego wybitni absolwenci, plenery filmowe „Stawki większej niż życie” oraz „Pierwszej miłości”) – Skwer Zbyszka Cybulskiego (pomnik Diany) – Wytwórnia Filmów Fabularnych, IASE, Pawilon Czterech Kopuł – zakończenie spaceru pod Halą Stulecia.

Hala Stulecia fot. Klimek - lotnicze

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia

NSP_tajemnice_hali_stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w jesiennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

9 października w ramach niedzielnego spaceru z przewodnikiem zapraszamy do zwiedzenia Hali Stulecia i poznania jej tajemniczych, zazwyczaj niedostępnych dla turystów, zakamarków. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia (niedziela, 9 października)

Jakie sekrety skrywa jedyny wrocławski obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Miłośnicy Wrocławia oraz amatorzy niedzielnych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję poznać niedostępne zazwyczaj zakamarki Hali Stulecia, w tym m.in. szatnie sportowe, z których korzystali Mistrzowie Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, czyli reprezentanci Polski, słynni tenisiści (a wśród nich Jerzy Janowicz) oraz zawodnicy Konfrontacji Sztuk Walki. Uczestnicy spaceru zwiedzą garderoby, w których do występów przygotowywały się takie sławy jak Seal, Deep Purple czy Garou.

Hala Stulecia fot. Klimek - lotnicze

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

Park Szczytnicki w jesiennej aurze

NSP_park_szczytnicki

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w jesiennej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

2 października w ramach niedzielnego spaceru z przewodnikiem zapraszamy do odwiedzenia Parku Szczytnickiego, jednego z najstarszych w Europie. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

Park Szczytnicki w jesiennej aurze (niedziela, 2 października)

Park Szczytnicki jest jednym z najstarszych parków miejskich w Europie. Na jego obszarze mieści się m.in. historyczny kompleks Hali Stulecia, zabytkowa pergola, Wrocławska Fontanna Multimedialna, dawny Pawilon Restauracyjny – dziś Wrocławskie Centrum Kongresowe, jak również Ogród Japoński, zabytkowy Kościół św. Jana Nepomucena, Pawilon Czterech Kopuł i Obserwatorium Astronomiczne. Na powierzchni około 100 ha znajduje się blisko 320 gatunków drzew i krzewów, dzięki czemu Park Szczytnicki zajmuje 4. miejsce w Europie pod względem walorów przyrodniczych.

park_szczytnicki_jesien

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa – niezwykłe dzieło architekta Janusza Witwickiego

spacer_ikona_PPDL

Centrum Poznawcze Hali Stulecia w każdą niedzielę organizuje piesze spacery z przewodnikiem szlakiem wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat.

Co tydzień w niedziele o godz. 12:00 przy sprzyjającej aurze atmosferycznej zapraszamy na podróż do przeszłości. Odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych w pobliżu Hali Stulecia,  zgłębić ideę towarzyszącą tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu oraz historię jego zabudowy. A to wszystko w letniej scenerii, w której kompleks Hali Stulecia prezentuje się wyjątkowo urokliwie.

Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa

25 września w ramach niedzielnego spaceru z przewodnikiem będzie można poznać historię niesamowitego modelu architektonicznego – Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa. Spacer organizowany przez Centrum Poznawcze Hali Stulecia rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12:00.

„Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa – niezwykłe dzieło architekta Janusza Witwickiego” (niedziela, 25 września)

„Panorama Plastyczna Dawnego Lwowa” to niezwykły model architektoniczny, dzieło inż. Janusza Witwickiego i jego współpracowników, efekt tysięcy godzin studiów, badań, prac przygotowawczych i właściwych prac modelarskich, budowana przez ponad 10 lat. „Panorama” ukazuje wygląd zabudowy Lwowa w roku 1772 w obrębie fortyfikacji miejskich, chociaż według pierwotnego zamysłu swego twórcy prezentować miała całe miasto wraz z okolicznymi wzgórzami. Planowano, że jej otwarcie uświetni obchody 600-lecia przyłączenia Ziemi Lwowskiej do Królestwa Polskiego. Historia potoczyła się jednak inaczej. Niedzielny spacer z przewodnikiem będzie okazją do poznania dziejów Lwowa, burzliwych losów „Panoramy”, a także tragicznej historii jej twórcy.

*     *     *

Zapraszamy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia. Cena udziału w spacerze: 5,00 zł. Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku dużej liczby chętnych o możliwości udziału w spacerze decydować będzie kolejność zakupu biletów w dniu wydarzenia.

W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.